Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Имаме еден преседан на поништен попис – овој ќе го поништиме како нелегитимен

„Ако го земеме примерот од пописот во ‘91-ва година, албанскиот политички фактор не го призна пописот и издејствува попис во ‘94-та година каде излегоа...

Не можеме да се европеизираме затоа што во Македонија се отвораат клубови со имиња на докажани фашисти

„Во Македонија се отвораат културни клубови со имиња на докажани фашисти. Заради тоа не може да се „европеизираме“. Нашата влада дозволува да се отвораат такви клубови...

Апасиев: Само Левица се бори против неофашистичките клубови

„Имате 40 невладини организации финансирани од тајни служби на Бугарија. Знаете дека Комисија за спречување на дискриминација е преплавена од претставки? За било каков статус...

СДСМ е одлика на авторитарен режим и анти-европска партија

„СДСМ ја прекрои владата без легитимитет. Новото парламентарно мнозинство не беше избрано и таму каде што режимите се оправдуваат со ЦЕЛИ (а не со...

(Видео) Борислав Крмов: Нема поголема автократија од тоа што ЕУ стои позади негирањето од Грција и Бугарија

„Во оваа ситуација, македонскиот народ е негиран. Ако веќе е човеково право да влезат Бугарите во македонскиот устав, тоа значи да влезат и Македонците...

(Видео) Борислав Крмов: Околу 80.000 лица кои го бојкотира пописот криминално се внесуваат како попишани

Во вчерашното гостување на емисијата „Само Вистина”, пратеникот Борислав Крмов обелодени информации, според кои, изминатиот период Државниот завод за статистика лицата не се евидентирани...

Последни објави