Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Поклон, почит и тага за загинатите кај Карпалак

Со поклон, почит и тага пред спомен обележјето кај Карпалак почна одбележувањето на трагичниот настан кај месноста Карпалак. На 8 август 2001 година на...

Левица – Ѓорче Петров: 10 август никогаш да не се заборави!

Само два дена по масакрот кај Карпалак, на 10-ти август околу осум часот наутро беше извршен уште еден масакр кај месноста Љуботенски Бачила. На...

Последни објави