Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  Левица – Кавадарци: Наместо паркови, добиваме паркинзи

  Иако ЈП Паркинг Кавадарци тоне, а Советот на Општина Кавадарци непрестајно го помага со субвенции, жителите на Кавадарци реално не чувствуваат некоја позитивна промена...

  Левица – Кавадарци: Крвопис е Ваташа!

  Денес членовите на Левица ЛО Кавадарци положија свежо цвеќе на паметникот на 12 младинци кои на денешен ден во 1943 година беа сурово стрелани...

  Како Вице Заев доби земјиште во Кавадарци од Јанчев по цена од 1.250 денари за метар квадратен?

  Секој чиј бизнис толку зависи од динамиката во власта ќе се обидува вешто да игра на два фронта. Во две актуелни теми се гледа...

  Загрозена и неизвесна иднината на илјадници вработени во Дрекселмаер од Тиквешијата и пошироко

  Левица, по анонимни дојави од повеќемина поранешни и сегашни вработени во фабриката Дрекслермаер, лоцирана близу Кавадарци (ДММ), дојде до сознанија дека, во оваа компанија...

  Неготино, Кавадарци и Демир Капија – Апсолутни рекордери во заразеност со корона!

  Општините од тиквешкиот регион се убедливо на врвот во Македонија, со највисок процент активни случаи по глава на жител заразени со вирусот SARS-CoV-2 според...

  Реакција за протестот на работниците на Фени Индустри

  Работниците на „Фени Индустри“, предводени од постоечкиот синдикат, протестираат пред банките кои ја отпочнаа стечајната постапка. Нивниот протест го поддржува актуелниот градоначалник на Кавадарци. Левица...

  Последни објави