Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Ковачевски потврди дека промената на Уставот ќе стане дел од преговарачката рамка

После состанокот помеѓу премиерите на Македонија и Бугарија на безбедносната Конференција во Минхен, Кирил Петков најави внесување на Бугарите во македонскиот Устав, при што...

Европски права за Македонците во Пирин

На денешната официјална средба со бугарскиот премиер, Кирил Петков, младинската организација на Левица упати порака до премиерот кој го негира постоењето на Македонците во...

Последни објави