Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  (Видео) Скопскиот изборен штаб на Левица реализираше маалска средба во општината Кисела вода

  Овој викенд Скопскиот изборен штаб на Левица реализираше маалска средба во општината Кисела вода, каде средба остварија носителот на советничката листа на Левица за...

  Левица – Кисела Вода: Темелковски ќе потроши 20 милиони денари за нови вработувања во пренатрупаната администрација

  На крајот на јуни, еден месец пред распишување на локалните избори, актуелниот градоначалник Филип Темелковски, склучи скандалозен договорен со приватна агенција за вработувања, „Егзјекутив...

  Левица – Кисела Вода: Фирма осомничена од СЈО ќе го гради булеварот „Борис Трајковски”

  Во типичен предизборен циркус, градоначалниците Петре Шилегов и Филип Темелковски во февруари најавија продолжување на изградбата на булеварот „Борис Трајковски" - дури 2 километри...

  Кисела Вода против урбаната мафија во спрега на градоначалникот Темелковски

  Локалниот огранок од Кисела Вода го поддржува утрешниот протест против спорниот ДУП, со кој се предвидува речиси 100 згради во Кисела Вода. Протестот ќе се...

  Левица – Кисела Вода: Како изгледа населбата „11 Октомври“ под водство на Филип Темелковски

  Од ветените проекти на градоначалникот Темелковски, ништо не е реализирано. Во предизборната кампања, Темелковски ветуваше дека ќе го врати стариот сјај на Кисела Вода. Меѓу...

  Последни објави