Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  Левица – Кочани: Оризопроизводителите пред колапс поради погрешните политики во земјоделието

  Погрешните политики кои се водат во областа на земјоделието, долги години наназад, чекор по чекор ги доведоа земјоделците до состојба на очај и безизлез. Политиките...

  Левица Кочани: Тргнати бистите на народните херои Раде Кратовче и Љупчо Сантов

  Откако на 6 август беа распишани локалните избори, Кочани е под окупација на градежни машини. Нема дел од градот во кој нешто не е...

  Кочани во пламенот на пеколно неодговорната власт

  Над десет пожари пламнаа на територија на Македонија вчера. Најдраматично беше во Кочани каде што пламенот проголта повеќе куќи, лозја, стопански објекти и површина...

  Левица – Кочани: СДСМ во Кочани одби референдум за изградба на хидроцентрала на Мала Река

  Откако неколку месеци наназад локалната власт манипулира со јавноста, конечно паднаа маските. Имено, советниците од владејачкото мнозинство претходно со згрозеност и резигнација ја отфрлаа...

  Левица – Кочани: Кочани во борба со бандит – буржоазијата за Мала Река

  Дејствувањето против волјата и интересите на жителите на Кочани не е новост. Кочанчани уште ја бијат битката со загадувачот „Пејпер Мил" кој нема што...

  Кочански началник со викендичка во заштитената Осоговија спремен да го дочека Законот за легализација на дивоградби

  РЕАКЦИЈА ДО ЈАВНОСТ По долги години заложби, Осоговијата беше прогласена за заштитено подрачје со петти степен на заштита. Но, само на хартија, на терен е...

  Последни објави