Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Дали Тупанчески ќе иницира одговорност за скандалот со правосудните испити

Правосудството, кое треба да биде темел за владеењето на правото во Македонија, е заробено и узурпирано од партиските клики на СДСМ и ДУИ. Скандалозно...

Во предлог буџетот власта скратува 140 милиони денари од студентите

Во рекордниот предлог-буџет на владата на СДС и ДУИ, кој нема никаква развојна компонента, 140 милиони денари се скратени од ставката „Студентски стандард”. Откако студентите...

Започнува златната доба на организираниот криминал и корупцијата

Слабостите и недореченоста на Законот за јавни обвинители ја исполни долго посакуваната желба на ДУИ да инсталира свој човек на чело на Основното јавно...

Македонското масло е поевтино во Црна Гора – Ова се воени профитери

Замрзнувањето на цените мораше да се случи порано, тие намерно не ги замрзнаа на време. Власта им овозможува на воените профитери (кои се блиски до...

Levica za Princip.info: Šta se događa u Makedoniji?

Redakcija portala Princip.info je imala priliku da razgovara sa Redžepom Ismailom, članom predsedništva političke partije Levica iz Makedonije. Za naše čitaoce koji ne znaju, možete...

Сограѓани, патриоти, Македонци – протестите за одбрана на македонскиот идентитет продолжуваат секој ден во седум

Левица денес излегува веќе четврти ден на протести, борејќи се против негаторската европска и пробугарска политика кон македонскиот идентитет. Револтот од нивниот игнорантскиот однос...

Последни објави