Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Презентирана предизборната програма на Левица за општина Тетово

На денешната прес-конференција, кандидатите за советници од #Левица за локалните избори во Тетово ја презентираа предизборната програма и листата на кандидати, составена од искрени...

Предизборни партиски вработувања во Тетово

Непосредно пред одржување на Локалните избори за избор на членови на Совет во Тетово се рашири веста дека партијата на Гаши вработила 50 лица...

Безмалку 10 месеци поминаа откако за 2 минути со 14 жртви изгоре тетовската модуларна болница

На 8 септември 2021 до темел изгоре тетовската модуларна болница. Во пожарот изгореа 12 хоспитализирани лица и двајца кои ги придружувале своите роднини во...

Последни објави