Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  Додека финансирате детски песнички за УЧК, старата велешка архитектура пропаѓа пред ваши очи

  „Велес е познат по својата стара градежна архитектура. Вие сте професор по англиски, а со култура имате допир колку јас со нуклеарна физика, па...

  Левица бара протерување на бугарскиот амбасадор

  Минатата недела сведочевме на бројни понижувања на македонскиот народ и држава. Највисоките претставници на неколку земји од Европската унија, македонскиот народ и јазик ги...

  Владата, ЕУ и НАТО преку молк ги поддржуваат бугарските територијални претензии кон Македонија

  Пред неколку дена од Народното Собрание на Република Бугарија беше испратена национал-шовинистичката порака со територијални претензии кон Република Македонија. Порака идентична на оние од...

  Наместо земјоделците и граѓаните – Министерството за земјоделие ги штити трговците

  Наместо да го забранат извозот на јачмен и да го заштитат македонското сточарство, а со тоа да обезбедат и поевтино месо и млеко од...

  Левица Делчево ќе ја поддржи иницијативата за надомест на оштетените домови поради невремето

  По синоќешното невреме кое го зафати градот Делчево и околните села, огромните штети кои ги имаат жителите на своите домови и станбени комплекси, а...

  За Зијадин Села не се важни македонските национални интереси – приоритет се интересите на Косово и Албанија

  Села, како претседател на Алијанса на Албанците и пратеник во Собранието на Република Македонија, со своите испади после вчерашниот Самит на ЕУ за Западен...

  Последни објави