Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  Левица – Карпош: Бетонизацијата продолжува – на плодно земјиште во Бардовци ќе се гради хотелски комплекс

  Откако во понеделникот советниците на СДСМ го усвоија предлог Деталниот урбанистички план според кој на зелените површини кај СГГУГС „Здравко Цветковски“ во Тафталиџе, ќе...

  Дали со општински пари СДСМ ќе ја води предизборната кампања во Карпош?

  Општина Карпош и покрај тоа што е третата најзадолжена општина во Република Македонија продолжува со низата скандалозни договори. Последен во низата е оној чиј...

  Левица – Карпош: Депонии никнуваат над Жданец и Средно Нерези

  Наскоро не очекуваат локалните избори, а локалните власти се веќе посветени на своите предизборни средби по маалата, шминкање на улици, тротоари и се’ она...

  Левица – Карпош: Стефан Богоев и тоа како ѝ се погоди на урбаната мафија

  Со платен ПР од Општината лесно е да се води медиумска војна. Но реалноста се темели врз факти. А фактите покажуваат дека Стефан Богоев...

  (Видео) Левица Карпош: Карпошани не ги забораваат лагите на Стефан Богоев

  Како никој градоначалник претходно, Богоев ги излажа жителите на Општина Карпош . Од предизборните ветувања останаа само видео записите кои се вистински доказ за...

  Левица – Карпош: Три сомнителни договори на Општина Карпош – Расфрлањето со пари продолжува

  Стефан Богоев и Општина Карпош продолжуваат со расфрлањето општински пари. Во период од само три месеци Градоначалникот Богоев потпишал три договори со АБЦ-БРОТХЕР во...

  Последни објави