Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  Левица – Охрид: Охридските села без вода во 21 век

  Жителите на с. Долно Лакочереј, секое лето, години наназад, скоро и да немаат вода, ни за пиење, ни за одржување лична хигиена. Според нивните информации...

  Аврамоска: ДПМНЕ и нивните локални медиумски сателити шират лаги и клевети за присуство на комисии

  Излагање на советничката Виолета Аврамоска за пласираните невистини во одредени медиуми дека поради нејзино отсуство, не се изгласа социјална помош за неколку семејства. Зошто...

  (Видео) Левица – Охрид: Безбедноста на учесниците во сообраќајот секогаш мора да биде приоритет

  На 9-та седница на Советот на Oпштина Охрид, советникот на Левица, Виолета Аврамоска, побара да се обезбеди сигнализација на две раскрсници во Охрид ,...

  Левица – Охрид: За охридскиот советник од ДУИ Нефи Усеини не важат законите

  Нефи Усеини, актуелен советник во Советот на општина Охрид , очигледно веќе со децении е заштитен од законот од сите гарнитури на власт. И покрај...

  Левица – Охрид: Советничката од Левица побара да се повлечат точките за легализација на дивоградби

  Денес се одржа седница на Советот на општина Охрид, каде беа ставени и 33 точки за легализација на дивоградби. Нашата советничка Виолета Аврамоска истакна дека...

  И новиот министер за здравство нема план за охридската болница која остана без педијатрија

  И по неколку месеци, Детското Одделение во охридската болница не е во функција. Оваа состојба не само што е алармантна, туку претставува вистинска катастрофа,...

  Последни објави