Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  (Видео) Левица Прилеп: Граѓани чекаат пред Агенцијата за вработување со саати под изговор за “обуки” во работно време

  Според сведоштвата на снимателот, вработени во локалната администрација при Агенцијата за вработување, во работни часови, своеволно, во затворени простории со заклучени врати обавуваат „обуки“...

  Левица – Прилеп: Надлежните инспекции во заштита на директорот на Царинска управа – Горан Сугарески

  Бројни прекршувања со узурпирање на јавна површина и прикривање на фактичка сопственост. Неформалниот сопственик на Кафе-Клуб Табу и Ла Пиаца во Прилеп - Горан Сугарески,...

  ЛО Прилеп: Општинските власти години наназад со милионски суми го ограбуваат народот

  За десетина години, Општина Прилеп е „легално ограбена“ скоро 12 МИЛИОНИ евра со тендери дадени на само неколку „блиски“ приватници за патна инфраструктура, или...

  Дали е на повидок искористување на деца-ученици во политички цели?

  Директори на средни училишта од нашиот град свикале состанок со претседателите на сите одделенија, со физичко присуство и зад затворени врати. Состанокот треба да...

  Сомнителна распределба на средствата за субвенционирање на клими и велосипеди во Прилеп

  Не стивнуваат реакциите на граѓаните за малверзацијата која им ја приреди Општина Прилеп со петте милиони денари субвенција, односно надомест на дел од трошоци...

  (Интервју) Јованоски: Оптимистички сме расположени дека ќе влеземе во совет со достоинствена и некоруптивна екипа

  Иван Јованоски, модератор на Локалниот огранок на Левица во Прилеп На политичката сцена забележително е делувањето на Левица особено во Парламентот. Какво е дејствувањето и...

  Последни објави