Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Левица нема да му се извини на градоначалникот на Штип, Иван Јорданов

Советникот од редовите на Левица, Ангеле Михајловски, доби писмо со закана за тужба од Градоначалникот на Општина Штип, Иван Јорданов. Имено, во еден регионален штипски...

Честит 8-ми Ноември Штипјани!

Утрово членови на локалниот огранок на Левица во Штип, во чест на 8-ми Ноември - ден на ослободувањето на Штип, им оддадоа почит на...

Едно од многуте неостварени ветувања на СДСМ – гасификација на Штип

Иако уште во 2018 година беше завршена изградбата на регионалната гасоводна мрежа, на територијата на Општина Штип нема ни сантиметар од претходно најавуваните 20...

Левица – Штип: Извршителите и полицијата го иселува семејството Бањоглави од нивниот дом

Поради тешка економско-материјална состојба, семејството Бањоглави од Долни Балван од Штип, земало долг од 10 000 евра, кои подоцна го вратиле двојно, но, заради...

Последни објави