Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  Левица – Струга: Базенот кој требаше да е готов до крајот на минатата година уште едно нереализирано ветување на власта

  Деновиве, владата на СДСМ информира дека реконструкцијата на запуштениот базен во Струга повторно ќе се пролонгира, поради раскинување на договорот со фирмата. Горчливата точка...

  И во Струга не се почитува Законот за употреба на државното знаме

  Понижувања на националните обележја се секојдневие на власта предводена од СДСМ и ДУИ. Со директно кршење на Уставот и позитивните законски прописи, од највисоки...

  Левица – Струга: Поради непостапување на локалните инспектори поднесено е барање до инспекциски совет

  Поминаа три месеци откако беше поднесена иницијатива за вонреден инспекциски надзор до овластените инспекторати во општина Струга, поради сомнителни градежни активности во селото Радожда,...

  Левица – Струга: 160 години од издавањето на зборникот на браќата Миладиновци

  Пред 160 години, на 24 јуни 1861 година, во Загреб излегува од печат Зборникот на народни песни, епохално дело на струшките браќа Димитар и...

  Левица – Струга: Десет години ниту една дивоградба не е срушена во Струга поради коалициониот мир

  Дека градот на две води, градот на Браќата Миладиновци и Струшките вечери на поезијата, е жртва на коалициски договори, покажува ревизорскиот извештај за состојбата...

  Левица – Струга: Поднесена кривична пријава за запалена трска на струшкото крајбрежје

  Левица поднесе кривична пријава против непознат сторител за еколошката катастрофа, која се случи минатиот месец на Струшкото крајбрежје. Подметнатиот пожар опфати подрајче со должина...

  Последни објави