Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  (Видео) Советниците на Левица во Општина Центар побараа референдум за зградите кај „Холидеј Ин”

  „Очекуваме без никаков проблем Советот да ги усвои овие точки и според нив да донесе одлуки со кои ќе распише референдум за спорните локации....

  Левица – Центар: Советот во Општина Центар е блокиран без избор на Претседател на Совет

  Почитувани жители на Општина Центар, Левица за прв пат е претставена во Советот на општината и тоа со тројца советници. Како одговорна партија, уште од...

  Левица – Центар: Одобрен амандманот на Левица за манифестацијата во чест на Горан Стефановски

  Вчерашната седница на Општина Центар траеше непрекинати 7 часа. На истата се гласаа предлог - буџетите за општинските сектори за 2022 година, кои претходно...

  Советниците на Левица – Центар ќе поднесат барање за локален референдум

  Кај Холидеј Ин се започна со градба. Како што многу пати досега може да посведочиме, се додека не започне да работи механизацијата, ни се...

  Центар нема потреба да се шири кон Водно, само треба да се ослободи од канџите на урбаната мафија

  Еден пороен дожд, и обрушување на земјиште кое лесно можеше да биде фатално по некој до работниците, некое семејство да изгуби сопруг, татко или...

  (Видео) Богдановиќ: За референдум треба инцијатива и дополнително време

  Во денешната емисија „Жешко Политичко Лето" на Канал 5 ТВ, на која гостуваше градоначалникот на Центар, Саша Богдановиќ, прашање постави нашата модераторка на Левица...

  Последни објави