Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  (Видео) Левица – Велес: Две години од катастрофалниот пожар кај езерото Младост

  На 26-ти август 2019 година се случи еколошка катастрофа за велешани. Голем пожар уништи 200 хектари квалитетна борова шума во близина на езерото „Младост“. Градоначалникот...

  Левица – Велес: Железничкиот премин под село Горно Оризари е опасен по живот

  Нереализираните политички ветувања се ризични по живот. Последица од несериозноста и неспособноста на политичарите е тешкиот инцидент кој се случи на отворениот железнички премин...

  Левица – Велес: Негрижата на локалните власти причина за катастрофалната состојба на игралиштето во ОУ „Васил Главинов”

  Игралиштето во дворот на најголемото основно училиште во Општина Велес „Васил Главинов“, велешани го паметат како едно од најпосетуваните места во градот . Поради долгогодишна негрижа...

  Левица – Велес: По повод 78 години од смртта на Koста Апостолов Солев Рацин

  По повод 78 години од смртта на Koста Апостолов Солев Рацин, членовите на локалниот огранок на Левица во Велес, положија свежо цвеќе на споменикот...

  (Видео) Смилев: Корумпираните и алчни политичари вршат огромна неправда врз Бабуна

  Изјава на Игор Смилев - претседател на еко-здружението „Грин Пауер“ и член на Левица во врска со дивоградбите по течението на реката Бабуна.   https://www.youtube.com/watch?v=CxwnZoJmebY ПОЛИТИЧКА ПАРТИЈА...

  Левица – Велес: Спортската сала „Гемиџии” не ги исполнува условите за одржување на сребрената лига во одбојка

  Велес требаше да биде домаќин на групната фаза од одбојкарската сребрена лига во периодот од 21 до 23 мај. Освен македонската одбојкарска репрезентација, на овој...

  Последни објави