Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  (Видео) Смилев: Корумпираните и алчни политичари вршат огромна неправда врз Бабуна

  Изјава на Игор Смилев - претседател на еко-здружението „Грин Пауер“ и член на Левица во врска со дивоградбите по течението на реката Бабуна.   https://www.youtube.com/watch?v=CxwnZoJmebY ПОЛИТИЧКА ПАРТИЈА...

  Левица – Велес: Спортската сала „Гемиџии” не ги исполнува условите за одржување на сребрената лига во одбојка

  Велес требаше да биде домаќин на групната фаза од одбојкарската сребрена лига во периодот од 21 до 23 мај. Освен македонската одбојкарска репрезентација, на овој...

  ЛО Велес: Детското игралиште во градскиот парк претворено во змијарник

  Обраснати треви, џбунови, несредени лулашки е сликата во детското игралиште во градскиот парк во Велес. Оваа состојба веќе неколку години наназад е непроменета. Велес за жал...

  Еколошките акции на Левица – Велес продолжуваат

  Членовите на локалниот огранок на Левица во Велес, извршија чистење на дел од крајбрежјето на езеро Младост. Апелираме до ЈКП Дервен редовно да ги извршуваат...

  ЈП Национални Шуми – Подружница Бабуна не одговори на барањето на Левица за пошумување

  Локалниот огранок на Левица во Велес, пред еден месец поднесе барање до ЈП Национални шуми - подружница Бабуна во Велес, со кое бараме да...

  Башиноселскиот мост и покрај лошата состојба не е во приоритетите на министерот Бочварски

  Мостот на Вардар е дотраен и е во сериозна лоша состојба. Покрај укажувањата на експертите дека овој мост не е безбеден за користење и...

  Последни објави