Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  (Видео) Левица – Охрид: Безбедноста на учесниците во сообраќајот секогаш мора да биде приоритет

  На 9-та седница на Советот на Oпштина Охрид, советникот на Левица, Виолета Аврамоска, побара да се обезбеди сигнализација на две раскрсници во Охрид ,...

  Левица – Охрид: За охридскиот советник од ДУИ Нефи Усеини не важат законите

  Нефи Усеини, актуелен советник во Советот на општина Охрид , очигледно веќе со децении е заштитен од законот од сите гарнитури на власт. И покрај...

  Левица – Охрид: Десет години по ред иста фирма го добива тендерот за украсување

  Недозволиво и неоправдано е 2.000 евра општински пари од граѓаните да одат само за поставување на новогодишната елка. Фирмата избрана за оваа зделка е...

  Последни објави