Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Реакција на текстот „ЕКСКЛУЗИВНО: И ЛЕВИЧАРИТЕ БАРАЛЕ ПАРИ ОД „МЕДИА ПРИНТ МАКЕДОНИЈА“

На порталот pravosudstvo.mk вчера се појави текст со наслов „Ексклузивно: И левичарите барале пари од Медиа Принт Македонија“ во авторство на новинарот Љубиша Станковиќ....

Судскиот прогон против Мариглен Демири продолжува

Денес, во 12 часот е закажано новото рочиште на судскиот процес против Мариглен Демири поради учество на минатогодишните протести по повод аболицијата на Ѓорѓе...

Продолжува судскиот прогон против истакнати членови на Левица

Денес, вторник, 24 јануари 2017 во 11.30 е закажано ново рочиште на судскиот процес против Мариглен Демири поради учество во протестите минатата година. Протестите одамна...

ПОКАНА ЗА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА – СУДЕЊЕ НА МАРИГЛЕН ДЕМИРИ

Почитувани новинари и претставници на медиумите, денес (22 ноември 2016 г.) во 12:00 часот во Основен Суд 1 во Скопје е закажано рочиште за судење...

Покана за прес – Режимот продолжува со прогонот на Левица: уште еден наш член се соочува со судски процес

Во петок, 23 септември, во 11.45 часот Левица ќе одржи прес конференција пред Основниот суд Скопје 1 по повод отпочнувањето на судскиот процес против...

Последни објави