Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Двете незаградени парцели спроти „Холидеј Ин” експресно заградени по притисокот на Левица за референдум

Иако советот на Општина Центар, на четвртата седница со 21 глас ЗА, изгласа да се стават двете точки на дневен ред за парцелите спроти...

Левица – Центар: Одобрен амандманот на Левица за манифестацијата во чест на Горан Стефановски

Вчерашната седница на Општина Центар траеше непрекинати 7 часа. На истата се гласаа предлог - буџетите за општинските сектори за 2022 година, кои претходно...

(Видео) Богдановиќ: За референдум треба инцијатива и дополнително време

Во денешната емисија „Жешко Политичко Лето" на Канал 5 ТВ, на која гостуваше градоначалникот на Центар, Саша Богдановиќ, прашање постави нашата модераторка на Левица...

Последни објави