Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  (Видео) Левица – Прилеп: Сите власти ветуваа, а депонијата се’ уште гори

  „По 40 години континуирано депонирање на отпадот, градската депонија „Алинци“ крај Прилеп ќе се рекултивира.“ – информираше бившиот градоначалник далечната 2015-та, кој како партиски...

  ЛО Прилеп: Општинските власти години наназад со милионски суми го ограбуваат народот

  За десетина години, Општина Прилеп е „легално ограбена“ скоро 12 МИЛИОНИ евра со тендери дадени на само неколку „блиски“ приватници за патна инфраструктура, или...

  Последни објави