Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

(Видео) Борислав Крмов за предлог-решението на Владата за минимална плата

„Законот за минимална плата ССМ го достави до Собранието на 17 декември, кој Левица потоа го поднесе. Владата да имаше волја, ќе го донесеше...

Цените на горивата растат, а владата одолговлекува покачување на минималната плата

Владата и понатаму останува без слух на барањата на работниците за зголемување на минималната плата на 18.000 денари. Додека цената на горивата продолжуваат да...

Максимален труд за минимална плата: Контроверзите и неуставноста на новите законски измени

  Измените во законот за минимална плата е трул компромис меѓу социјал-демократите и бизнис-лобито во Владата. Во измените, за првпат, се дефинира нормираниот учинок како...

Последни објави