Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Безмалку 10 месеци поминаа откако за 2 минути со 14 жртви изгоре тетовската модуларна болница

На 8 септември 2021 до темел изгоре тетовската модуларна болница. Во пожарот изгореа 12 хоспитализирани лица и двајца кои ги придружувале своите роднини во...

Модуларната ковид болница се’ уште не е во функција

Бројките на ново заразени од корона вирусот во изминатиот период е во тренд на зголемување. Изминатата недела во Велес, имаше 185 нови наши сограѓани што...

Модуларната болница во Битола во застој поради неажурно работење на локалната власт

Граѓаните на Битола загрижени за ситуацијата која се одвива моментално во здравството. Видно револтирани од досегашната работа на градоначалничката Наташа Петровска и празните ветувања...

Последни објави