Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

(Видео) Левица – Прилеп: Сите власти ветуваа, а депонијата се’ уште гори

„По 40 години континуирано депонирање на отпадот, градската депонија „Алинци“ крај Прилеп ќе се рекултивира.“ – информираше бившиот градоначалник далечната 2015-та, кој како партиски...

ЛО Прилеп: Општинските власти години наназад со милионски суми го ограбуваат народот

За десетина години, Општина Прилеп е „легално ограбена“ скоро 12 МИЛИОНИ евра со тендери дадени на само неколку „блиски“ приватници за патна инфраструктура, или...

Сомнителна распределба на средствата за субвенционирање на клими и велосипеди во Прилеп

Не стивнуваат реакциите на граѓаните за малверзацијата која им ја приреди Општина Прилеп со петте милиони денари субвенција, односно надомест на дел од трошоци...

Кој му дозволил на прилепскиот градоначалник привилегирани услови за нега во прилепската болница?

Иако со добра клиничка слика сепак некој од менаџментот на болницата се ставил над законите и се дрзнал градоначалникот Илија Јованоски да го смести...

Последни објави