Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

МВР, Дигестивна хирургија и Карил ги матат околностите околу смртта на пациент

Левица остро jа осудува Kлиниката за дигестивна хирургија којашто во соработка со КАРИЛ и МВР го прикриваат случајот со пациентот кој после пад од...

Дали Марјан Спасовски ќе побара санкционирање на овие припадници на затворска полиција кои вршат службени дејствија

Бидејќи Управата за изршување на санкциите, предводена од директорот Марјан Спасовски од Куманово нема информации дека затворска полиција неовластено учествувала на илинденската прослава, Левица...

Претставка до Одделот за внатрешна контрола против полициските службеници за инцидентот кај Мавровка

▪️Прес-конференција на портпаролот на Левица, Амар Мециновиќ ,,До одделот за внатрешна контрола при МВР, Левица денес поднесе претставка за барање за спроведување на постапка за...

Испитен Центар – Битола

Дали постојат нерегуларности и неправилности во формирањето и работењето на собраќајниот испитен центар во Битола во сопственост на АВТО МАКЕДОНИЈА ? Граѓани од помладата популација...

Последни објави