Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  Апасиев: ДПМНЕ вечерва да рече „бојкотираме“, утре пописот ќе биде одложен!

  Апасиев во „Само Вистина“: „Мислам дека, членството на ДПМНЕ, ќе инклинира кон Бојкот и раководството ќе мора да го следи. Јас ви гарантирам, ви...

  Апасиев: Отпор организира Владата, а не бојкотирачите

  Изјава на претседателот на Левица, Димитар Апасиев, во однос на денешните заплашувања на прес - конференцијата на владиниот портпарол, Душко Арсовски, откако самиот ретерираше...

  Апасиев вечерва гостин во „Само Вистина“ на Канал 5

  Вечерва во „Само Вистина“ на Канал 5 ТВ, гостува претседателот и пратеник на Левица, Димитар Апасиев, кадешто меѓудругото, ќе ги објасни нејаснотиите околу пописот,...

  Градоначалникот Георгиески тврди дека состојбата е загрижувачка, а Владата ќе прави попис!

  Во услови кога короната , за жал зема се' поголем замав , како во Охрид , така и во цела Македонија, Владата никако не...

  Апасиев: Неотворање врата на попишувачите не е кривично дело, се работи за блеф на Владата

  Во изјава за Канал 5, претседателот на Левица децидно објаснува дека, според нашето кривично право, нема кривично дело без да има Закон, а во...

  #НеОтворамВрата – Теренска активност Левица – ЛО Центар

  НЕ ОТВОРАМ ВРАТА - теренска акција на Левица - Центар против фингираниот попис во сред ПАНДЕМИЈА Од почеток на пандемијата, Скопје бележи 51.714 случаи на...

  Последни објави