Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  Левица поднесе Резолуција против фашизмот во Собранието на Република Македонија

  Денеска пратениците на Левица во Собранието на Република Македонија, поднесоа Предлог-резолуција против рехабилитација и глорификација на фашизмот, нацизмот и нивните современи облици. Во Резолуцијата детално...

  Левица – Неготино оддаде почит на загинатите борци во НОБ

  Членови на Левица-Неготино оддадоа почит и положија свежо цвеќе на спомениците кај Собранието во Неготино, по повод 78 години од загинувањето на тројца борци...

  Последни објави