Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Антифашизмот ја буди Македонија

Духот на антифашистичката победа над силите на мракот засекогаш ќе ги разбранува срцата на нациите победници, кои го изградиле новиот свет, не оставајќи место...

Полицијата врши притисок врз раководството на Левица-Охрид!

Во врска со утрешниот протест против отворањето на граѓанското здружение, кое го носи името на фашистот и соработникот на Хитлер, ,,Цар Борис III", охридската...

Прифатена иницијативата за двосменско работење на градинките – Бараме Тренчевска да не блокира

На состанокот кој советничката на Левица, Виолета Аврамоска го одржа со претседателот на Советот, Сашо Донев и директорката на детската градинка ,„Јасна Ристеска", беше...

Со амин на ДПМНЕ и ДУИ изгласана продажбата на Мауцкер во Охрид

На денешната седница на советот на општина Охрид, со кршење на Деловникот за работа, насилнички беше изгласана Програмата за оттуѓување на градежно земјиште, со...

Аврамоска: ДПМНЕ и нивните локални медиумски сателити шират лаги и клевети за присуство на комисии

Излагање на советничката Виолета Аврамоска за пласираните невистини во одредени медиуми дека поради нејзино отсуство, не се изгласа социјална помош за неколку семејства. Зошто...

И новиот министер за здравство нема план за охридската болница која остана без педијатрија

И по неколку месеци, Детското Одделение во охридската болница не е во функција. Оваа состојба не само што е алармантна, туку претставува вистинска катастрофа,...

Последни објави