Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  Потребна е одговорност, Левица ќе поднесе предлог – Закон за потекло на имот

  Денешната оставка на поранешниот ген-сек на Владата, Драги Рашковски е само уште едно замајување во низата скандали на власта. Потсетуваме дека и за случајот...

  С О О П Ш Т Е Н И Е – ЛЕВИЦА СО ОСТРА ОСУДА НА НЕПРОФЕСИОНАЛИЗМОТ НА МВР И ОЈО

  Политичката партија Левица најостро го осудува патернализмот и непрофесионалноста на Министерството за внатрешни работи, Основното јавно обвинителство Скопје и уредништвата на провладините медиуми, во случајот со прерано...

  Левица се залага за формирање на експертска влада

  Старите партии се способни само за креирање кризи. Затоа, потребно е да се формира експертска влада. Сведоци сме на најновиот чин од политичката фарса во...

  Груевски да поднесе оставка, поради злоупотреба на власта, а не поради Пржино

  Во четврток, 14 јануари, во 11.30 часот Иницијативниот одбор на Левица ќе одржи прес конференција пред зградата на Владата на Република Македонија. На прес...

  Последни објави