Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  Кирил Пецаков – Градоначалникот на Охрид додека бил Пратеник за 12 месеци потрошил 151.880 денари за патни трошоци

  Наместо неконтролираното трошење на народни пари за патувања со приватни шофери и луксузни автомобили, сакаме да го потсетиме градоначалникот дека и редовниот автобуски превоз...

  Левица Богданци: Пратеничката Драгица Ѓавочанова од СДС наплатила 645 477 денари за патни трошоци од почетокот на нејзиниот мандат

  Пратеничката Драгица Ѓавочанова за нејзиниот тригодишен мандат наплатила 645,477.00 денари за патни трошоци, покрај нејзината пратеничка плата што изнесува над 100,000.00 денари. ️Овој факт, ја...

  Власта и опозицијата сложно го одбија предлогот на Левица за намалување на патните трошоци на пратениците

  Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за пратениците, поднесени уште во април месец од страна на Политичката Партија Левица, пратениците одбија да...

  Левица – Прилеп: Сработиле или не, патните трошоци редовно ги прокнижуваат и ги нараснуваат со секој изминат квартал

  Минатите предвремени избори СДСМ, излезе со ветување за укинување на надоместокот за патни трошоци. Ова бомбастично ветување никогаш не се оствари, а следуваше после...

  (Видео) Апасиев: Предлагаме патните трошоци на пратениците да се намалат четирикратно

  Прес конференција на пратеникот Димитар Апасиев, по повод поднесениот Предлог-закон за изменување на Законот за пратеници од страна на Левица, а со кој се...

  Левица поднесе предлог-закон за драстично намалување на патните трошоци на пратениците

  Пратениците на Левица, Димитар Апасиев и Борислав Крмов, до собранискиот спикер поднесоа Предлог-закон за изменување на Законот за пратениците, во делот на патните трошоци. Со...

  Последни објави