Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

(Видео) Џафери да објасни за вооружените лица низ ходниците на Собранието

▪️ Обраќање на пратеникот Димитар Апасиев. „Ќе се повикам на член на којшто досега се немам повикано, поточно, член 246 - одржување на редот во...

Пратеникот Апасиев го прекина говорот на Урсула

На денешното обраќање на претседателката на Европската комисија - Урсула Фон Дер Лајен, опозицискиот пратеник и лидер на Левица, проф. Димитар Апасиев со свирежи...

(Видео) Крмов до Џафери: Монархија ли е ова?!

„Јас побарав процедурално, а Вие ми го ускративте тоа деловничко право. Да, Вие давате збор, но Вие давате збор според оваа книга (Деловникот), а...

Последни објави