Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Апасиев: За Митко Јанчев во еден ден уапсивте заканувач – за моите закани три години не постапувате

Контра - реплика на пратеникот Димитар АПАСИЕВ кон министерот Оливер Спасовски: „Многу самоуверено настапувате за некој што му избега Груевски, за некој што издаде пасоши на...

Мерна станица за контрола на воздух кај Усје – ДПМНЕ ја одби иницијативата на Левица

По Предлог-Иницијатива поднесена од советничката група на Левица - Град Скопје усвоена на вчерашната седница на Советот, ќе се постави мерна станица за контрола...

Пратеникот Апасиев во вербална војна со “кумановското крило” во владата – до кога ќе ја злоупотребувате полицијата за ваша пресметка со левичарите?

Лидерот на Левица - проф. Димитар Апасиев, на денешната собраниска седница, до министерот Оливер Спасовски и до премиерот Ковачевски постави три пратенички прашања: 1. Дали министерот...

Широката коалиција СДС-ДПМНЕ против набавка на нови еко-автобуси во сопственост на градот

На денешната седница на Советот на Град Скопје, повторно се разобличи деструктивното и криминогено делување на широката коалиција од СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ. Имено, спротивно на...

ДПМНЕ повторно ќе прифати уставни измени како со Преспанскиот договор

Пратеникот на Левица - Борислав Крмов од гостувањето во емисијата ,,Што мисли народот" на ТВ Стар, запрашан за можноста за најавените уставни измени, изјави:  „Од...

Бугарската официјална политика ја загрозува државната безбедност

Во пресрет на годишнината од раѓањето на таткото на македонската нација Гоце Делчев, загрозена е безбедноста на државата со субверзија на народниот суверенитет, изразен...

Последни објави