Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  (Видео) Борислав Крмов во Дневникот на 24 Вести

  Пратеникот на Левица Борислав Крмов, во Дневникот на 24 Вести, во 20 часот, аргументира зошто пописот не треба да се спроведе.   #НеОтворамВрата  

  Да го заштитиме јавното здравје во услови на пандемија и да спречиме пописен фалсификат

  Владата повторно ја докажа на дело својата неконзистентност во ставовите. Имено, Владата на денешната седница донесе одлука за забрана за движење на населението заради...

  (Видео) Борислав Крмов: Левица почна анти-попис кампања со мотото „НЕ ОТВОРАМ ВРАТА“

  ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА НА ЛЕВИЦА ПО ПОВОД ПОЧНУВАЊЕ НА АНТИ-ПОПИС КАМПАЊА – „НЕ ОТВОРАМ ВРАТА“!   Денес пратеникот на Левица, Борислав Крмов, одржа прес – конференција од...

  Пописот да се прекине и да се одложи за следната година

   СООПШТЕНИЕ ДО МЕДИУМИ Почитувани, Ве известуваме дека, утре, 9 март 2021 година, со почеток во 11:30 часот, во Прес салата на македонското Собрание, пратеникот Борислав Крмов,...

  Додека владејачкото мнозинство свесно и плански ја води државата кон дезинтеграција, директорот на ДЗС повторно се заканува со затворски казни

  РЕАКЦИЈА ДО ЈАВНОСТ Откако група програмери укажаа на низа пропусти и недостатоци на апликацијата за попис на дијаспората, кој започна на 1 март, првиот човек...

  Последни објави