Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  Левица Делчево ќе ја поддржи иницијативата за надомест на оштетените домови поради невремето

  По синоќешното невреме кое го зафати градот Делчево и околните села, огромните штети кои ги имаат жителите на своите домови и станбени комплекси, а...

  Левица – Тетово: Нов дожд – стар проблем – исти улици

  Невремето во Тетовско, проследено со обилни врнежи и поплавени улици, ги повторија истите проблеми за тетовчани, кои траат со години. Обилните врнежи од дожд значително...

  (Видео) Левица – Битола: Битола, Венеција на Балканот

  Денес бевме сведоци за негрижата на ЈП Нискоградба за канализацијата и целосниот хаос после дождовите кои ја зафатија Битолската околина. Иако нашата градоначалничка се...

  Последни објави