Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Иницијатива за формирање на Комисија за утврдување на материјална штета настаната од пожарот кај Ѓавато

На ден 26. 07. 2022 година од страна на членот на Совет на Левица, Тодоров, поднесена е Иницијатива за формирање на Комисија за утврдување...

Неспособноста на оваа власт која овој пат беше платена со човечки животи, не смее да помине без оставки и одговорност

Левица изразува најдлабоко сочуство до семејствата на трагично починатите во пожарот на модуларната болница во Тетово. Врвот на неспособноста, оваа Влада, на чело со премиерот...

Последни објави