Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

(Видео) Јованоски: Ќе добиете Контра-тужба за фалсификуваната пријава за наводно омаловажување на Заев

,,Велите дека немало кривични и прекршочни пријави за време на изборите. Имаше. Јас имав конкретно. За време на изборна кампања, заради омаловажување на некој...

Обвинението за Иван Јованоски е класичен политички прогон – Прифатено барањето на одбраната Заев да се јави како сведок

Денес започна судењето против нашиот член на Централен Комитет, Иван Јованоски, кој при одбележувањето на 11 октомври на Могилата на непобедените, упати јасна порака...

Шестта седница на управниот одбор на Ј.К.П. Комуналец – Прилеп

Почитувани прилепчани, почитувана јавност. На оваа седница се разгледуваше работата на „Терминал Комуналец" ДООЕЛ. Економската ситуација, до која е доведен „Терминал Комуналец" ДООЕЛ, претпријатие формирано од...

(Видео) Левица – Прилеп со 400 амандмани и над 200 потписи денес за прв пат успеа да спречи продажба на народен имот

„Левица стои цврсто на својот став, нема да дозволиме ниту еден метар квадратен да падне во рацете на локалните ситни олигарси.”- говор на советникот...

(Видео) Костоски: Каде се парите од откажаните настани за култура во 2021 година на општина Прилеп?

За 2022 год. во програмата за култура се предвидуваат “вкупно потребни средства” од 8.970.000 ден. или окулу 146.000 евра за цела година. Тоа се...

(Видео) Левица Прилеп – Костоски: Ќе ја блокираме распродажбата на општински имот по секоја цена!

"Сте напишале дека сте ги пресметале сите ризици окулу остварувањето на вашата замисла за распродажба на општинско градежно земјиште и општински имот но еве...

Последни објави