Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Марио Јанески: Остануваме до самиот крај!

(*Изјава на претседателот на Црвена Младина, Марио Јанески од вчерашниот протест) „Овде сме затоа што ни оставиле аманет Илинденците, ни оставиле аманет Партизаните и ние...

Отпорот продолжува!

И покрај илјадниците граѓани кои вчера протестираа против францускиот предлог, денес претседателот Пендаровски без никаков државотворен сенс - изјави дека го прифаќа понижувачкиот предлог...

Народот се мобилизира против бугаризацијата на Македонија – нема нов предлог!

Францускиот предлог, којшто Владата првично го одби, за сега да биде прифатлив, ги содржи сите негаторски бугарски барања! Прво, двете страни ќе се произнесат за...

Протест поради нереконструирање на ‘патот на смртта’ Р1109 – делницата Гевгелија – Богданци

Ограноците на Левица Богданци и Гевгелија ги повикуваат сограѓаните на протест во недела  (26.06.2022) во 18.00ч на регионалниот пат Р1109. Регионалниот пат Р1109, од Гевгелија...

Најголемиот непријател на македонското движење е михајловизмот

Големиот Георги Димитров рекол дека најголемата непријател на македонското движење е фашизмот и бандата на Михајлов! На вчерашниот протест за слобода на Ламбе Алабаковски говори...

Пратениците на СДСМ и ДУИ повторно ги изиграа родителите на децата со попреченост

Откако не беа изгласани законските измени поднесени од ЛЕВИЦА, а со кои што се предлагаше двојно зголемување на посебниот додаток за децата со попреченост,...

Последни објави