Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  Работниците се колатерална штета на новите безбедносни мерки на владата

  Владата, која што повеќе од година и пол катастрофално се справува со пандемијата предизвикана од корона вирусот, понатаму продолжува да носи одлуки на штета...

  Левица – Свети Николе: Газдата профитира, власта импровизира, синдикатот се бламира а градоначалникот се бламира

  Откако претходниот месец педесетина работници од светиниколските конфекции „АД Мода“ и „Камотекс“ останаа без егзистенција, овој месец слична судбина дочекаа уште околу 180 работници...

  Кој манипулира со вработените во „Баргала”?

  Околу 100 семејства вчера останаа без својата егзистенција, откако стотина работници од штипската фабрика за чевли „Баргала", добија отказ. Работниците не го кријат својот...

  Од владеењето на СДСМ најголема колатерална штета имаат работниците

  Во борбата на СДСМ со ветерници и целосно насочено внимание на искривување на сликата која ја претставуваат во јавноста, единствена колатерална штета се работниците. Оваа...

  (Видео) Крмов: Власта се задолжува дури и за тековни трошоци, фактички целата криза е на товар на кредит!

  Борислав Крмов во „Само вистина“: „Не е никаков успех да ја водите кризата на кредит, тоа ќе мора еден ден да се плати. Од...

  На милионерите од влада лесно им е да се потсмеваат со маката на отпуштените работници

  Сведоци сме дека секојдневно по стотици работници, па и повеќе се пуштаат дома и остануваат без приходи. Само во угостителството проценките се дека од...

  Последни објави