Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  Случајот со работникот и раководител на “Ѓавато”

  Случајот со работникот и раководител на “Ѓавато” – Попов, кој  формално правно е на боледување, а во суштина престојува на работното место и работи...

  Протест за поддршка на работничка отпуштена од Веро за време на боледување

  Почитувани, Денес, четврток, 11 јануари, во 12.00 Левица ќе организира протест пред маркетот Веро 5 - Скопје во близина на Автомото сојузот на Македонија (АМСМ)...

  Реакција за протестот на работниците на Фени Индустри

  Работниците на „Фени Индустри“, предводени од постоечкиот синдикат, протестираат пред банките кои ја отпочнаа стечајната постапка. Нивниот протест го поддржува актуелниот градоначалник на Кавадарци. Левица...

  Покана за прес | Први мај – ден за протест, а не ден за скара

  Во недела, 30 април, во 12.30 часот Левица ќе одржи прес конференција по повод Први мај, интернационалниот ден на трудот. Прес конференцијата ќе се...

  Има решенија за проблемите со комбинатот „Југохром“!

  Има решенија за проблемите со комбинатот Југохром, кои нема да значат труење на жителите на Тетово, а ниту ќе ги остават работниците без работа!...

  Секој ден е 1-ви мај!

  1-ви Мај е денот кога работничките и работниците обично се присетуваат на состојбата со нивните права. Тоа е денот кога се сеќаваме дека минималната...

  Последни објави