Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  Левица – Аеродром: Средба на советниците од Левица со жителите од Мичурин

  Со веќе воспоставена пракса и со несмалена динамика советниците од Левица од Општина Аеродром и Град Скопје остварија средба со жителите од населбата Мичурин. Поради...

  Исмаил: Претходниот градоначалник не обрна внимание на пожарникарите

  Во продолжение говорот на советникот на Левица во Град Скопје Реџеп Исмаил, по повод изгласувањето на трите одлуки за набавка, со кои ќе се...

  (Видео) Обезбеден е поголем буџет за одбележување на 13 ноември на барање на советниците на Левица

  Советниците на Левица во Град Скопје на петтата седница поднесоа два амандмани од кои едниот, кој се однесува на финансирање на манифестации, проекти и...

  (Видео) Левица – Скопје: Нема да поддржиме ребаланс на буџетот доколку не се реши статусот на сезонските работници

  За реализација на Програмата за дополнителни активности на ЈП, што беше една од точките на дневен ред на петтата седница на Град Скопје, предвидено...

  Реџеп Исмаил за Лидер: Властите не се грижат за правата на Македонците во Македонија, небулозно е да се очекува тоа да го прават во...

  Пендаровски нема намера да се заложи кон решавање на проблемите на македонското малцинство во Бугарија , напротив продолжува со сервилната дипломатија кон Бугарија која...

  Исмаил: Преговорите со Бугарија се закана за македонизмот и за националната безбедност

  Прашањата што Софија ги отвора во овие преговори се решени и затворени со Бледскиот договор од 1947, со кој Бугарија го признала сето она...

  Последни објави