Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  Советниците на Левица – Центар ќе поднесат барање за локален референдум

  Кај Холидеј Ин се започна со градба. Како што многу пати досега може да посведочиме, се додека не започне да работи механизацијата, ни се...

  (Видео) Богдановиќ: За референдум треба инцијатива и дополнително време

  Во денешната емисија „Жешко Политичко Лето" на Канал 5 ТВ, на која гостуваше градоначалникот на Центар, Саша Богдановиќ, прашање постави нашата модераторка на Левица...

  Левица – Кочани: СДСМ во Кочани одби референдум за изградба на хидроцентрала на Мала Река

  Откако неколку месеци наназад локалната власт манипулира со јавноста, конечно паднаа маските. Имено, советниците од владејачкото мнозинство претходно со згрозеност и резигнација ја отфрлаа...

  Dimitar Apasiev: “Bojkot lažnog referenduma! Makedonija ne u NATO!”

  Iste korumpirane elite vladaju Makedonijom poslednje tri decenije i sada, konačno, postoji treća opcija, postoji partija Levica. Tridesetog septembra ove godine u Makedoniji će biti...

  Причините поради кои Уставниот суд ќе го поништи илегалниот референдум за „Северна Македонија“

    Со распишувањето на недозволениот консултативен референдум за најважните државно-правни прашања, за кои уставотворецот јасно и изрично предвидел облигаторен и задолжителен референдум, Собранието цели кон...

  Грчкиот и македонскиот народ ги обединува заедничката историска борба против фашизмот и империјализмот на Балканот

  Анализа на т.н. Преспански договор и неговите национални, геополитички и финанскии импликации во регионот изготвена од Ксоплидис Панајоти член на Централен Комитет и Сектор...

  Последни објави