Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Министерката Шекеринска ладнокрвно се пофали со тоа што Македонија ќе се користи како база на САД и НАТО!

Додека најголема закана за животот на граѓаните е пандемијата, наместо снабдување вакцини кои ќе го заштитат здравјето и животот на граѓаните, власта не снабдува...

Сочувство и солидарност со народите од Блискиот Исток во борбата против империјализмот и окупационите сили на САД и НАТО

Остро го осудуваме свирепото и политички мотивирано убиство на иранскиот генерал-мајор Касем Сулејмани извршено во Багдад од страна на окупационите американски воени сили во...

Војна: Нападот врз Сирија е продолжување на војната

Пред неколку дена, на 6. април 2017, американската морнарица изврши напад на воздушната база Ал Шајрат во централната област на Хомс во Сирија. Нападот...

Последни објави