Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

(Видео) Мециновиќ во Само Вистина: Знаеме кого Македонија победила во минатото и повторно ќе победи

„Кога прв пат протече првата верзија на францускиот предлог, која не е скоро воопшто различна од следната верзија, која сега пробугарската власт ја слави,...

Амар Мециновиќ: Почната е трка за додворување на ДУИ

„На ДУИ најмногу им одговараат предвремени избори сега, затоа што имаат ситуација на разединета албанска опозиција и сакаат да ескивираат ситуација како во 2020...

(Видео) Борислав Крмов: Нема поголема автократија од тоа што ЕУ стои позади негирањето од Грција и Бугарија

„Во оваа ситуација, македонскиот народ е негиран. Ако веќе е човеково право да влезат Бугарите во македонскиот устав, тоа значи да влезат и Македонците...

Последни објави