Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  СДСМ е одлика на авторитарен режим и анти-европска партија

  „СДСМ ја прекрои владата без легитимитет. Новото парламентарно мнозинство не беше избрано и таму каде што режимите се оправдуваат со ЦЕЛИ (а не со...

  Бугарија се поткусурува со Македонија за внатрешни апетити

  „Мораме да одговориме на прашањето кој преговара моментално. Преговара владата на СДСМ, преговара бугарскиот државен врв и тука, како трет елемент, Европската унија која...

  Единствен услов за коалиција се нашите платформски начела

  „Ние во било која идна влада кога би влегувале, на нас пред се, ни се најбитни нашите платформски начела. Ние сме идеолошки издиференцирана партија...

  (Видео) Борислав Крмов: Нема поголема автократија од тоа што ЕУ стои позади негирањето од Грција и Бугарија

  „Во оваа ситуација, македонскиот народ е негиран. Ако веќе е човеково право да влезат Бугарите во македонскиот устав, тоа значи да влезат и Македонците...

  (Видео) Борислав Крмов: Ако не прекинеме со вазалската политика следи губење на државата

  „После Преспанскиот договор, нашите наивни политичари - аматери мислеа со додворување на политичарите од ЕУ и на западните политичари дека може сè да издејствуваат....

  (Видео) Борислав Крмов: Околу 80.000 лица кои го бојкотира пописот криминално се внесуваат како попишани

  Во вчерашното гостување на емисијата „Само Вистина”, пратеникот Борислав Крмов обелодени информации, според кои, изминатиот период Државниот завод за статистика лицата не се евидентирани...

  Последни објави