Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  Левица – Велес: На местото на стариот театар може да никне нова „зграда“

  На последната 16-та седница на Советот на Општина Велес, коалицијата ДПМНЕ-ДУИ изгласа одлука за уривање на зградата во која порано функционираше поранешниот театар ЈХК...

  (Видео) Левица – Центар: Боемска 2 во Дебар Маало – Пешачка зона, по иницијатива на Левица

  По бројните поплаки на жителите на Центар особено на оние од боемската четврт - Дебар Маало дека недостасуваат пешачки зони, советниците на Левица во...

  (Видео) Левица – Велес: Општина Велес планира нови вработувања

  Коалицијата ДПМНЕ-ДУИ на последната седница на Советот на Општина Велес изласа одлука во која се предвидува нови 34 вработувања, со единствен изговор зголемен обем...

  Ивица Коневски од Мериот коалицијата главен адвокат во Кисела Вода

  Поранешниот градоначалник на Аеродром, Ивица Коневски, кој важеше за близок соработник и адвокат на Сашо Мијалков, во последниве три месеци добил 200.000 денари од...

  Поликлиниката во Бутел само во предизборните ветувања на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ

  Жителите на општината Бутел во последиве пет години требаше да добијат поликлиника каде ќе можат достоинствено да се грижат за своето здравје. Но, тоа...

  (Видео) Мециновиќ: Владата учествувала во подготовката на понижувачкиот нацрт-предлог на ЕУ

  "Јасно е дека Министерството за надворешни работи, Секретаријатот за европски работи, кабинетот на Премиерот, како и кабинетот на Претседателот, биле запознаени со нацрт-предлогот на...

  Последни објави