Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Арбер Адеми отворено покажа дека власта го крие протоколот

На денешната прес конференција, претседателот на Комисијата за европски прашања, Арбер Адеми, кажа дека Протоколот не се објавува под изговор дека истиот не е...

Пробугарската Влада не успеа да нѐ заплаши: народот излезе во уште поголем број

Вчера, на шестиот ден од сенародниот протест против бугаризацијата на Македонија, на кој народот вели НЕ за ‚‚францускиот предлог‘‘, народот излезе во огромен број...

Дали под команда на ДУИ не се обезбеди плоштадот Скендербег како критична точка?

Постојат индикации, дека ДУИ го штити еден од пиштолџиите од инцидентот кај Мавровка, кој се случи на петтиот ден од сенародниот протест против бугаризација,...

Оставка од Спасовски и Османи заради сценирање насилство

Во теков на вчерашниот ден, повторно се потврди дека министерот Оливер Спасовски е дел од сценариoто за предизвикување насилство, целосно потфрлајќи соодветно да ја...

СДС и ДУИ единствен фактор за дестабилизација

Граѓаните вечерва беа сведоци на уште едно насилничко сценарио на пробугарската СДС и терористичката ДУИ, кога група кај Мавровка се обиде да ги каменува...

Власта уфрли провокатори за да апси народ!

Вечерва, окупационата Влада на СДС и ДУИ во целост прикажа како се манипулира и демонстрира насилство врз обичниот народ! Министерот за внатрешни работи - Оливер...

Последни објави