Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Левица – Охрид: Како функционира пунктот за вакцини во Охрид?

До Левица - Охрид испратена е информација од наш сограѓанин. За тоа како функционира пунктот за вакцинации во Охрид, можете да прочитате во неговата...

Левица – Делчево: Привремените вработувања во општинската администрација во Општина Делчево бележат драстичен пораст последните 2 години

Земајќи ги во предвид статистичките податоци содржани во Завршната сметка на Буџетот на Општина Делчево за 2020 година и Кварталниот извештај за 2021 година...

Тенденциозно уништување на институциите со уништување на колективната меморија

Деновиве се појавија фотографии од внатрешноста на Националната и универзитетска библиотека „Св. Климент Охридски“ во Скопје, каде се прикажуват простории во ужасна, руинирана состојба....

Уште една во низата манипулации од страна на власта на СДСМ е „Недела неработен ден”

Имено, она што Владата помпезно го најавува како голема придобивка за работниците, всушност и не е ништо ново, бидејќи поголема дневница за работа во...

Дали заменик на градоначалникот на Охрид е замешан во нерегуларности на лицитација?

До Левица - Охрид се обрати наш сограѓанин кој не' замоли да ја обелодениме вистината за незаконска јавна лицитација за урбана опрема за продажба...

(Интервју) Апасиев: Борбата против штетниот Закон за државјанства е долга и исцрпувачка но, ние сме решени да одиме до крај

Интервју на претседателот на Левица Димитар Апасиев за ТВ Сител: „Не ми е гајле што велат ни ВМРО ни СДСМ, тие знаат дека ние не...

Последни објави