Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Пендаровски наместо да ја обвинува опозицијата дека плаши со бугаризација треба да одговори зошто две години нема Закон за македонски јазик

Претседателот Стево Пендаровски, со својата вчерашна изјава дека бугаризацијата е измислена од опозицијата, повторно потврди дека е нем набљудувач и соучесник во уништувачките процеси...

Алити преку балансерот дополнително ја партизира администрацијата

Министерот за информатичко општество и администрација, Адмирим Алити изработи нов балансер кој не ги следи прописите од законите, па така наместо да се предвидуваат...

Жителите на Карпош во заложништво на несериозноста на советниците на СДС и ГРОМ

Само неколку минути откако продолжи 14-та седница на Советот на Општина Карпош, чиј прв дел се одржа на 30.08.2022 година, истата беше прекината откако...

Левица иницира кривичен прогон против Талат Џафери заради спречување гласање на граѓаните на референдум-поднесена е пријава до скопското обвинителство

Правниот сектор на Политичката партија Левица, до Основното јавно обвинителство – Скопје, поднесе кривична пријава против претседателот на Собранието на Република Македонија – Талат...

Финансиска поддршка за прводделенците во Битола по иницијатива на Левица

Прес-конференцијата на Советникот Горан Велевски може да ја погледнете на овој линк. Иницијативата на советничката група на Левица за еднократна финансиска помош за првоодделенци кои...

Левица ќе поднесе нова референдумска иницијатива – во спротивно целосна парализа на Собранието

(*Прес-конференција на пратеникот на Левица, Борислав Крмов по повод новата референдумска иницијатива) „Левица деновиве ќе поднесе нова референдумска иницијатива, при што дефинитивно прашањето ќе биде...

Последни објави