Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  (Видео) Непотизам и политичко влијание е неприфатливо во спортот

  Ангела и Деана Прилепчански како млади и талентирани спортистки во уметничко лизгање, од минатата година, без основ се исклучени од репрезентацијата на Македонија и...

  Доделени спортските ваучери од АМС – бројни се негативните реакции од незадоволните спортисти

  Во период кога е актуелна Зимската Олимпијада во Пекинг 2022 и кога се восхитуваме на секојдневните резултати на спортистите од целиот свет на овој...

  Се затвори и базенот во СРЦ „Борис Трајковски“ – пливачите се оставени без основните услови за тренинг и натпревари!

  Како и сите аспекти на живеењето, властите одамна го пуштија спортот низ вода. Спортистите-пливачи останаа и без тие неколку базени кои ги имаат во...

  Последни објави