Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  Покана за прес: Штрајк во Леарница: газдите рамнодушни, институциите глуви, а работниците без плати

  Во среда, 14 септември, во 13.30 часот Левица ќе одржи прес конференција во Жена Парк, пред Собранието на Република Македонија со цел да се...

  Поддршка за штрајкот на УПОЗ!

  Левица застанува во потполна поддршка на штрајкот на вработените во судската администрација организиран од страна на Синдикатот на вработените во управата, правосудните органи и здруженијата...

  Последни објави